back

Схвалена територіальна угода про регулювання основних соціально-економічних принципів та трудових відносин до 2020 року

13-10-2017 10:18

Спільне засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради та обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення відбулося вчора, 12 жовтня, в Чернігівській облдержадміністрації.

Учасники заходу розглянули стан виконання соціальними партнерами Генеральної та регіональної угод про регулювання основних соціально-економічних принципів та трудових відносин за підсумками І півріччя цього року.

Членів соціально-економічної ради та координаційного комітету поінформували директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін, голова Федерації профспілкових організацій області Ігор Москаленко та голова правління обласного об’єднання організацій роботодавців Володимир Козир.

Як повідомив Олег Русін, у цілому положення Генеральної та регіональної угод виконуються, за виключенням зобов’язань щодо ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам.

Так, на початок липня сума заборгованості із виплати зарплати на Чернігівщині становила понад 12 мільйонів гривень, з яких близько 40 % – борги економічно неактивних підприємств. При цьому в порівнянні з початком року загальна заборгованість зменшилася майже на 12 %.

Упродовж першого півріччя повністю ліквідували борги із виплати заробітної плати працівникам підприємств 17 районів області та м. Прилуки. Зокрема, на економічно активних підприємствах промислового сектору заборгованість ліквідована в 21 районі та містах Новгороді-Сіверському і Прилуках; у сільському господарстві – борги погашені повністю.

Про хід реалізації програми професійної орієнтації молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей розповіли директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка та начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький.

З початку 2017 року профорієнтаційними послугами охоплено понад 19 тисяч учнів загальноосвітніх шкіл, профтехнічних та вищих навчальних закладів Чернігівщини. Центрами зайнятості проведено майже 500 профорієнтаційних заходів, більшість з яких для старшокласників, що перебувають на порозі вибору майбутньої професії, – повідомила Лідія Падалка.

З основними аспектами реформування сфери охорони здоров’я та забезпечення населення області лікарськими засобами і медичними послугами присутніх ознайомив начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш.

На сьогодні в системі медичної допомоги Чернігівщини функціонує 28 обласних медичних закладів, 22 центральні районні, 1 дитяча, 2 районні, 8 міських лікарень, 2 пологові будинки, 26 центрів первинної медико-санітарної допомоги, 2 дитячі поліклініки, 1 поліклініка для дорослих, 4 стоматологічні поліклініки та 2 дитячі санаторії.

В області продовжується оптимізація ліжкового фонду на приведення у відповідність до штатних нормативів. Протягом останніх п’яти років чисельність ліжкового фонду регіону зменшилася на 2051 ліжко і становить 9378 одиниць. Незважаючи на щорічне скорочення ліжкового фонду, показник забезпеченості на 10 тисяч населення залишається найбільшим серед інших областей. Так, в Україні цей показник складає біля 69 ліжок, на Чернігівщині – майже 90, – зазначив Петро Гармаш.

Крім того, заступник голови – керівник апарату Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова представила учасникам засідання новий проект територіальної угоди на 2017-2020 роки .

– Територіальна угода має досить важливе значення, адже дає можливість узгоджувати державні й обласні інтереси щодо розвитку території, концентрувати зусилля та ресурси на пріоритетних напрямах в процесі досягнення спільної мети, – зазначила Наталія Романова.

За результатами розгляду та обговорення учасники засідання схвалили проект територіальної угоди, підписання якої заплановано наступного тижня.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
 з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини

Анонси







































 

 

 

 

Погода