back

В області продовжують боротьбу з АЧС

10-10-2017 13:20

Минулого місяця вірус африканської чуми свиней виявлено у приватному господарстві Корюківки.

Читати також: На Чернігівщині знову зафіксували АЧС

На початку жовтня спалах АЧС також зафіксовано у фермерському господарстві «Колос» (селище Куликівка). Тут оперативно вже проведені профілактичні заходи, визначені зони захисту та зони нагляду. На в’їзді/виїзді до свинокомплексу встановлений карантинно-поліцейський пост, забезпечено знезараження транспорту та взуття людей тощо. У зоні захисту в господарствах усіх форм власності проведений загальний облік свинопоголів’я.

Як не допустити розповсюдження вірусу, обговорили вчора, 9 жовтня, під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА. Провела засідання в.о. першого заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Юлія Свириденко. Участь у заході взяв директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби України Борис Кобаль.

— Присутні мають розуміти всю важливість справи. Звичайно, біобезпека на першому місці. Але необхідно думати, як відновити бізнес та убезпечити господарства в майбутньому, — наголосила Юлія Свириденко.

Так, з моменту фіксації першого спалаху АЧС на території України збитки вітчизняного свинарства від поширення вірусу склали близько 200 мільйонів гривень. У Чернігівській області на сьогодні за знищених тварин у зв’язку із захворюванням відшкодовано понад мільйон гривень.

Як зазначив Борис Кобаль, динаміка поширення африканської чуми свиней в Україні, в тому числі й на Чернігівщині, є загрозливою: на сьогодні в Україні зареєстровано 266 випадків, з яких 224 серед домашніх та 40 серед диких тварин.

 

 

Серед найпоширеніших причин розповсюдження вірусу — торгівля живими тваринами та сировиною на стихійних ринках; недотримання заходів біобезпеки в особистих підсобних господарствах громадян та на дрібних спеціалізованих підприємствах; затримки із виділенням і виплатою коштів за вилучене та знищене поголів'я; низький рівень фінансування програм активного та пасивного моніторингу тощо.

Варто зазначити, що на всій території України проводяться заходи з попередження та ліквідації АЧС.

 

 

— Ще раз наголошую на чіткому виконанні завдань, визначених перед керівниками підприємств, установ і організацій, робота яких пов’язана з недопущенням і ліквідацією АЧС. Окрему увагу звертаю на проведення інформаційно-розяснювальної роботи серед населення. Люди мають розуміти, що захистити від збитків своє господарство можна лише дбаючи про його безпеку, — підсумувала Юлія Свириденко.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини

Анонси







































 

 

 

 

Погода