back

Цьогорічні проекти на фінансування ДФРР затверджено. Плани та рекомендації на перспективу

13-07-2017 12:47

Вчора,12 липня, Кабінет Міністрів України затвердив перелік інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що фінансуватимуться цього року за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Чернігівщина отримала погодження для 36 ініціатив на суму понад 96 мільйонів гривень.

Про це сьогодні під час засідання профільної регіональної комісії повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич.

Загалом в рамках ДФРР в Україні реалізовуватиметься 767 проектів на більш як 3 мільярди гривень. До кінця року здати планують 531 об’єкт. Вперше за останній час значну частину коштів (10% від усієї суми) спрямовано на розбудову спортивної інфраструктури.

Нагадаємо, що на минулому засіданні членам комісії було запропоновано повторно оцінити проект «Будівництво прибудови до музичної школи №1 імені С.В. Вільконського по вул. Мстиславській, 3-А в м. Чернігів». Об’єкт не набрав достатньої кількості балів.

Читати також: Щось за рахунок ДФРР, а щось завдяки субвенції — в області реалізовуватиметься низка проектів 

Натомість проект «Stop інсульт» — сучасний рівень діагностично-лікувального процесу в попередженні мозкових катастроф» піднявся в рейтингу та отримає кошти цьогоріч.

—   Усі зміни в рейтингу затверджуються комісією. Жоден об’єкт не потрапить до Мінрегіону без обговорення  на місці. Однак, нам варто враховувати рекомендації відомства і спрямовувати громади підходити до проектів комплексно. До слова, ініціативи з будівництва не будуть знаходити підтримки, якщо населений пункт не має генерального плану, — зазначив Леонід Сахневич.

 

Окрім того, уже сформовано перелік завдань для заявок на фінансування фондом наступного року. Конкурс оголосять в липні. Відбір триватиме орієнтовно до кінця вересня. Усі вимоги узгоджені зі стратегією сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року. Однак — можливі зміни.

 

Думки членів комісії:

Дмитро Іванов, голова постійної комісії обласної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики: «Варто звернути увагу заявників на проведення енергоаудиту. Такі обрахунки допоможуть ефективно окреслити фронт робіт, а значить чіткіше визначити їх вартість. У більшості випадків ця процедура допомагає заощадити на реконструкції будівель. Згодом без енергетичного паспорту об’єкти не оцінюватимуться. Щоб допомогти впоратися з цим на місцях, треба розробити відповідну обласну програму».

Вадим Антошин, завідувач Чернігівського кіно-культурного мистецького центру з національно-патріотичного виховання дітей та молоді. «На мою думку, доцільно запровадити експертне обстеження закладів комунальної власності. Таким чином проекти готувати буде швидше та легше».

Микола Конопацький, начальник Управління освіти і науки ОДА: «Громади мають усвідомлювати доцільність збереження тих, чи інших об’єктів інфраструктури. Особливо, якщо мова йде про сільську місцевість».

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини

Анонси







































 

 

 

 

Погода