back

Жінка як миротворець – основний меседж прес-брифінгу в облдержадміністрації

02-03-2017 17:17

Україна стала першою державою, яка затвердила Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року безпосередньо у період конфліктної ситуації.

На Чернігівщині розпорядженням голови ОДА затверджено відповідний обласний план. Його пріоритетні завдання — розв’язання конфліктів, активізація участі жінок у миротворчих процесах, забезпечення захисту жінок та дівчат, які постраждали внаслідок конфлікту, а також запобігання та протидія гендерно зумовленому насильству.

Реалізувати зазначені плани можливо лише при взаємодії громадських організацій з органами влади. Тож про співпрацю Національної Ради жінок України з Чернігівською ОДА та громадськістю Чернігівщини говорили сьогодні, 2 березня, на прес-брифінгу в облдержадміністрації.

Участь у ньому взяли директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш, голова Національної Ради жінок України Людмила Порохняк-Гановська, голова правління громадської організації «Центр, розвиток, демократія» Елла Ламах, експерт з виховання Національної Ради жінок України Валерія Нечерда, тренер-психолог ГО «Розрада» Ольга Куриленко, експерт з кіно-, відео Національної Ради жінок України, голова ГО «Новий Донбас» Лариса Артюхіна.

Людмила Порохняк-Гановська зазначила, що співпраця Національної Ради жінок України з Чернігівською ОДА та громадськими організаціями Чернігівської області здійснюватиметься за двома пріоритетними напрямами. Перший — стосується посилення активності структур, що сприяють національній безпеці, протидіють насильству, надають допомогу уразливим групам населення. Другий напрям передбачає виявлення уразливих груп жінок, моніторинг заходів, спрямованих на сприяння їх адаптації.

Пряма мова:

 

Учасники заходу підкреслили необхідність надання допомоги не тільки воїнам АТО, що повернулися з фізичними чи психічними травмами, а й їхнім родинам. Діти та жінки зараз, як ніколи, є вразливими. Їх можна розділити на дві категорії: «ті, хто потребують допомоги» та «ті, хто може надавати допомогу».

Під час брифінгу ще раз було відмічено, що не існує чоловічих та жіночих проблем – є соціальні. А їх вирішення можливе за участі як жінок, так і чоловіків.

У складний час, коли в країні триває військовий конфлікт, постає необхідність визначення жінки не як жертви, а як творця мирних процесів, – підсумувала Ніна Лемеш.

Після спілкування із журналістами учасники брифінгу зібралися за «круглим столом» для обговорення процесу виконання Національного та обласного планів дій з виконання резолюції ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». 

Цього ж дня учасники зустрічі разом із старшокласниками чернігівських шкіл у кіно-культурному мистецькому центрі з національно-патріотичного виховання дітей та молоді переглянули фільм «Як ми стали добровольцями», відзнятий волонтерами. 

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини

Анонси







































 

 

 

 

Погода