back

Як в області дотримуються законодавства з виплати мінімальної заробітної плати

14-02-2017 16:26

Суттєве підвищення заробітної плати торкнулося всіх працюючих в Україні громадян. Уряд закріпив мінімальну зарплату на рівні 3200 гривень. Про те, як це рішення реалізовують на теренах області, говорили сьогодні, 14 лютого, на засіданні робочої групи в облдержадміністрації.

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін повідомив, що в області створено робочу групу для виконання рішення уряду про підвищення мінімальної заробітної плати. Її метою є миттєве реагування на будь-які скарги на керівників підприємств, які порушують законодавство щодо оплати праці.

Кожен громадянин може отримати роз’яснення стосовно нарахування зарплати та проконсультуватися у разі виникнення фактів порушення законодавства у цій сфері, звернувшись на «гарячу» телефонну лінію Департаменту.

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в області Юрій Юрченко повідомив, що за попередніми даними протягом грудня-січня понад п’ять тисяч підприємців припинили свою господарську діяльність. Це, перш за все, пов’язано з підвищенням мінімальної заробітної плати та зростанням єдиного соціального внеску.

Також на засіданні говорили про найбільш поширені порушення законодавства з боку роботодавців. Зокрема це – трудові відносини без оформлення трудового договору, встановлення неповного робочого часу чи укладання договорів цивільно-правового характеру тощо. Варто зауважити, що за недотримання роботодавцем законодавства про мінімальну заробітну плату на нього накладається штраф у розмірі 32 тисяч гривень.

Загалом в області зарплата виплачується своєчасно і в належному обсязі. Проблемним залишається питання її диференціації. Зокрема, в освітній сфері різниця в зарплаті педагогів різних тарифних розрядів незначна. Тож доцільно за рахунок премій, доплат підвищувати матеріальне забезпечення учителів вищих категорій.

Ми маємо оперативно реагувати на порушення законодавства з виплати заробітної плати та продовжити проведення роз’яснювальної роботи. Не допускати застосування до працівників скороченої тривалості робочого часу, відправлення у відпустку за свій рахунок. Керівники закладів бюджетної сфери мають потурбуватися про диференціацію заробітної плати працівників, які отримують її на рівні мінімальної, – підсумувала заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

Читати також: Чернігівщина бореться із боргами по зарплаті — результати суттєві

 

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини

Анонси







































 

 

 

 

Погода