Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа
                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   


                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                  Реформа системи інституційного догляду та виховання дітей: спільні дії влади та громадськості

                  Діяльність органів державної влади та громадського сектору у сфері реформування системи інституційного догляду та виховання дітей — тема круглого столу, який відбувся вчора, 20 грудня, за участю представників Служби у справах дітей ОДА, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також громадських організацій «Чернігівська дія», «Шанс», «Міський молодіжний центр «Жменя», «Аратта», «Українська Асоціація Матерів».

                  Учасники засідання обговорили, як спільно реалізувати в області Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, затверджену Урядом у серпні цього року.

                  Начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Зеленько зазначила, що реформування цієї сфери потребує залучення неурядових організацій. По-перше, вони сприятимуть формуванню суспільної думки про важливість виховання дитини у родині. Крім того, громадський сектор здатний розширити ринок соціальних послуг для сімей з дітьми.

                  У свою чергу, громадські активісти засвідчили свою готовність долучитися до розробки та реалізації Регіонального плану реформування системи інституційного догляду дітей.

                  Учасники заходу прийняли резолюцію про об’єднання зусиль для проведення інформаційної кампанії, аби роз’яснити зміст реформи інституційного догляду, переваги сімейних форм виховання (опіка, піклування, патронатна сім’я, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, малий груповий будинок, підтримане проживання, соціальна квартира тощо). Домовилися і про розробку спільних проектів, спрямованих на підтримку сімей з дітьми.

                   

                  Довідково. В області проживає 2029 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 92,9% з них охоплені сімейними формами виховання: в сім’ях опікунів та піклувальників виховується 1398 дітей, у 206 прийомних сім’ях та 26 дитячих будинках сімейного типу знайшли родинне тепло 488 дітей.

                   

                  Читати також: Для кожної дитини — сімейне виховання

                  Наталія Романова: Наш пріоритет — благополуччя кожної дитини

                  У фокусі уваги — родинне виховання

                   

                   

                  За матеріалами Служби у справах дітей
                   Чернігівської облдержадміністрації

                   

                  Про підтримку сімей у громаді — на тематичному семінарі-тренінгу

                  Два дні поспіль у Чернігові триває семінар-тренінг «Безпека і благополуччя дітей в контексті деінституціалізації інтернатних закладів», організований Міжнародною громадською організацією «Міжнародний центр розвитку і лідерства» та Регіональним Благодійним Фондом «Лайф» Інтернешнл» за підтримки Чернігівської ОДА.

                  Учасники заходу — представники органів та служб, дотичних до реалізації заходів Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей: служб у справах дітей, структурних підрозділів з питань освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді та спорту, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також громадські активісти. Навчання проходять фахівці обласних структур, а також міста Чернігова та Чернігівського району. У планах на 2018 рік — організувати подібні семінари в усіх районах області.

                  Фахівці опрацьовують теоретичні аспекти процесу реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, основи організації системи підтримки сімей в громаді, ключові поняття системи охорони дитинства: «потреби дитини», «безпека дитини», «благополуччя дитини», «нехтування потребами дитини». Крім того, діляться власним досвідом роботи та обговорюють кроки поступового реформування системи інтернатних закладів.

                  Учора, 21 грудня, до семінару-тренінгу долучилася заступник голови ОДА Наталія Романова. Вона зауважила, що близько двох тисяч дітей області за заявами батьків нині виховуються в інтернатах системи освіти, охорони здоров’я та соціального захисту.

                  — У найближчі роки на зміну інтернатним формам утримання дітей має прийти розвинута система надання послуг та підтримки сімей з дітьми в громаді, за місцем проживання цих сімей та дітей. І це — першочергове завдання для всіх відповідальних служб, — зазначила посадовець.

                   

                   

                  За матеріалами Служби у справах дітей
                  Чернігівської облдержадміністрації

                  Назад

                  Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                  Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                  Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                  Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua