back

Своєчасна виплата заробітної плати та погашення боргів — на контролі у влади

21-05-2015 13:00

Непроста політична і економічна ситуація в країні негативно впливає на виплату заробітної плати працівникам. Однак, це не може слугувати виправданням для роботодавців, які дозволяють порушувати закон, несвоєчасно виплачуючи заробітну плату своїм працівникам. На цьому наголосив перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич під час чергового засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, що відбулось 21 травня.

Як в області, так і в країні в цілому, за його словами, відбувається зростання боргів із заробітної плати. Так, заборгованість в цілому в державі з початку року зросла на 19%, в області ¬– на 14,6 %.

Характеризуючи ситуацію з погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, організаціях та установах області, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Катерина Тимощенко зазначила, що загальна сума заборгованості на початок травня склала 20,8 мільйонів гривень. В області налічується 51 підприємство, що не виплачує заробітну плату. При цьому переважна їх більшість є економічно активними, тобто працюючими. Сума їх боргу працівникам складає 11,5 мільйонів гривень. Найбільшими боржниками серед працюючих підприємств-боржників є ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів «ЧеЗаРа», ДП «Чернігівнафтогеологія», ПрАТ «Завод «Ніжинсільмаш», ПАТ «Хімтекстильмаш».

Значні борги акумулюють 17 економічно неактивних підприємств області. Три з них вже призупинили свою діяльність, до решти здійснюються процедури відновлення платоспроможності або визнання банкрутом. Серед найбільших боржників тут «Будівельна компанія «Домобудівник», ПАТ «Чернігівбуд», «Ніжинський механічний завод», «Ніжинські лабораторії скануючих пристроїв» тощо.

Основними причинами існування боргів, за словами Катерини Тимощенко, продовжують залишатися низька платоспроможність та високий рівень збитковості підприємств, неналежна реалізація виробленої продукції, тимчасове призупинення виробничої діяльності, несвоєчасні розрахунки замовників за виконані роботи.

Позитивним моментом залишається відсутність заборгованості із заробітної плати серед сільськогосподарських підприємств області. У територіальному розрізі — не мають боргів підприємства 14 районів Чернігівщини.

У ході засідання було заслухано інформацію про ситуацію, проблемні питання та шляхи ліквідації заборгованості працівникам підприємств міст Чернігова та Ніжина, адже саме в цих містах на сьогодні сконцентрована значна сума боргу.

— Питання своєчасної виплати заробітної плати найманим працівникам та погашення заборгованості є одним з першочергових напрямків роботи в діяльності органів влади всіх ланок. До цього має бути докладено максимум зусиль кожним на своїй ділянці роботи, — підкреслив Леонід Сахневич, підсумовуючи результати засідання. Він акцентував увагу на необхідності проведення всебічного аналізу фінансово-господарської діяльності підприємств-боржників, вжитті заходів щодо підвищення ефективності їх діяльності та внесенні пропозицій щодо змін керівників державних підприємств-боржників і притягнення винних посадових осіб до відповідальності за невиконання зобов’язань із забезпечення своєчасної виплати заробітної плати.



Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Останні новини

Анонси








































 

 

 

 

Погода