Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа
                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   


                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                  04 Березня 2015 10:27

                  Культурно-мистецька освіта

                  Станом на 1 січня 2015 р. в області функціонує:

                  - 2 вищих навчальних заклади культури І-ІІ рівня акредитації;

                  - 37 ПСМНЗ (шкіл естетичного виховання).

                  У галузевих вищих навчальних закладах культури І-ІІ рівня акредитації навчається майже 622 студента (315-Чернігів, 307-Ніжин).

                  Забезпечують навчальний процес 320 викладачів. У 2015р. у ВНЗ культури було зараховано на І курс 174 студенти (Чернігів - 79, Ніжин – 95).

                  Працевлаштовані за спеціальністю - 51%, продовжили навчання – 47%.

                  Студенти протягом 2014 р. отримали перемоги в 11 Міжнародних, 30 Всеукраїнських, 13 обласних фестивалях та конкурсах. Студентські колективи брали участь у Міжнародних фестивалях у Франції, Польщі та Республіці Білорусь.

                  Мережа ПСМНЗ області збережена і налічує 37 шкіл естетичного виховання. В 2014 р. Бахмацький школі мистецтв було присвоєно ім’я Андрій Розумовського, Чернігівський дитячий музичній школі - ім’я Євгена Богословського.

                  Навчально-виховний процес у мистецьких школах області забезпечує 1061 викладач, з яких 728 мають повну вищу освіту, що складає 68,6% від загальної кількості педагогічних працівників.

                  На виконання планових завдань Програми «Мистецька освіта Чернігівщини» на 2011-2025 роки у 2014 році відкрито клас академічного вокалу у Бобровицькій школі мистецтв, класи кларнету та флейти у Бахмацькій та клас духових інструментів у Ічнянській школах мистецтв.

                  Загальний контингент учнів ПСМНЗ складає 8400 чол., що становить 9,35% від загальної кількості дітей шкільного віку. Упродовж останніх двох років він збільшився на 183 учні: в Куликівському, Козелецькому, Талалаївському районах, при цьому кількість учнів зменшилася у Чернігівському, Бобровицькому, Щорському, Сосницькому, Срібнянському районах.

                  Спостерігається значна диспропорція в охопленні мистецькою освітою школярів сільської і міської місцевості в Прилуцькому, Варвинському, Новгород-Сіверському районах.

                  Виконання типових навчальних планів у мистецьких навчальних закладах області забезпечено на 78,3%. Типові навчальні плани виконуються менше ніж на 50% в Ріпкинському та Ніжинському районах у зв’язку з недостатнім фінансуванням закладів.

                  Стратегічним завданням регіональної політики у сфері культурно-мистецької освіти залишається питання забезпечення закладів культури і мистецтва кваліфікованими кадрами.

                  Підвищення кваліфікації працівників галузі «Культура» області здійснює Чернігівський інститут мистецтв та менеджменту культури Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв).

                  На сьогоднішній день лише 29% спеціалістів культурно – мистецької сфери області мають вищу фахову освіту.

                  Більшість працівників, які працюють в галузі, не спроможні навчатися, тому підвищення кваліфікації є єдиною можливістю підвищити фаховий рівень.

                  Кількість працівників, що потребують підвищення кваліфікації постійно збільшується. Зокрема, у 2014 році потреба у підвищенні професійного рівня фахівців культурно – мистецької сфери області становить - 617 осіб, а у 2015 році - 800 осіб.

                  Задовольнити цю потребу Чернігівський інститут мистецтв та менеджменту культури академії не має можливості, тому що головною причиною є фінансування програми в неповному обсязі.

                  Протягом 2010 - 2014 рр. 668 фахівців галузі не підвищили свою кваліфікацію, а Чернігівський інститут мистецтв та менеджменту культури академії недоотримав 991 000, 00 грн.

                  Назад

                  Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                  Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                  Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                  Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua