Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    


                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                   04 Березня 2015 10:09

                   Клубна робота

                   На сьогодні в області функціонує 767 клубних закладів всіх систем і відомств, 705 клубних закладів знаходяться у сільській місцевості.

                   За звітний період у мережі клубних закладів відбулися певні зміни. Припинили свою діяльність Прокопівський сільський клуб, сільський клуб в с. Камінь та ліквідовано Березовогатський сільський клуб  Новгород-Сіверського району. 

                   З метою вдосконалення на території сільської ради реалізації державної політики в галузі культури, збереження історико-культурної спадщини, підтримки  закладів культури, підвищення ефективності та модернізації діяльності відкрито Грабівський сільський клуб у Ріпкінському районі.   

                   Відповідно до ст.8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в Ніжинському районі було створено Вертіївську ОТГ, до якої було передано 3 сільські клуби. 

                   У Козелецькому районі створені Кіптівська ОТГ та Деснянська селищна рада.  У Кіптівській ОТГ діє 8 закладів культури. В Деснянській – 5 закладів культури.  

                   У зв’язку з адміністративню реформою у 2016 році відбулися зміни в Ічнянському районі. Клубні заклади сіл Прафіївка, Петрушівка, Южне, Мартинівка, Іваниця підпорядковані Парафіївській громаді.

                   На базі клубних закладів діють 2 951 аматорських колективів, в яких беруть участь майже 28 тис. осіб, з них більше 10 тис. дітей.

                   162 колектив має почесне звання "народний аматорський" (132) та "зразковий" (30).

                   В області діє 3 793 клубних формувань (близько 36 тис. учасників).

                   В клубних закладах області налічується 2317 працівника, що забезпечують культурно-освітню діяльність, з них в сільській місцевості – 1511.

                   За звітний період у закладах культури проведено майже 38 тис. заходів. З них майже всі спрямовані на патріотичне виховання жителів області. А загалом, кількість заходів порівняно з минулим роком зменшилася майже на 1000.

                   Інноваційні форми роботи активно впроваджуються майже усіма  закладами культури, зокрема Менським, Городнянським, Чернігівським, Сосницьким, Талалаївським, Куликівським районами.

                    

                   Бібліотечна справа

                   Всього в області  в  2016 році функціонувало  725 бібліотек, в тому числі 38 бібліотек для дітей, системи Міністерства культури України – 715, інших підпорядкувань – 10. В зв’язку з відсутністю коштів з районних бюджетів на комплектування, на зміцнення матеріально-технічної бази знизилися основні показники бібліотечної діяльності:  фонд – на 128,6 тис.прим., видача документів – на 102,9 тис. прим. Кількість користувачів збільшилася на 90,0 тис. осіб.

                   Усього документів бібліотечного фонду на кінець звітного року - 9 551,09 тис. прим.

                   В 2016 році книжковий фонд поповнився на 91,04 тис. прим., що на 6,6 тис прим. більше в порівнянні з минулим роком (84,38 тис. прим.)

                            Порівняно з попереднім роком зменшився склад бібліотечних працівників. У 2015 році цей показник становив 1274 особи, в 2016 – 1203.

                   Капітального ремонту потребують 106 бібліотек, найбільше в Чернігівському – 27, Коропському районі – 22, Козелецькому – 14, Ріпкинському – 12.

                   До мережі Інтернет мають доступ 399 комп'ютерів, найбільше у Чернігівській міській центральній бібліотеці ім. Коцюбинського – 75, Бахмацькій – 19,  Прилуцькій МБС – 18, Прилуцькій та Городнянській ЦБС– 16,  Варвинській та Сосницькій ЦБС – 15.

                    

                   Культурно-мистецька освіта Чернігівщини

                   Мережа початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області становить 39 мистецьких шкіл та 58 філій, які знаходяться   переважно в сільській місцевості.

                   Початкову мистецьку освіту в  2016 році отримувало 8 765 дітей, що становило 9,6% від загальної кількості дітей шкільного віку  області (три роки тому цей показник становив 8,4%).

                   Контингент учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області в 2015-2016 навчальному році збільшився на 251-го учня.

                   За останні п’ять років кількість учнів збільшилась на 462 учня. Цей процес відбувається на фоні зменшення загальної кількості дітей шкільного віку в області.

                   Найкращі умови для отримання дітьми мистецької освіти створені в Ічнянському районі 16,2% від загальної кількості дітей шкільного віку, в місті Прилуки (13,3%), Ніжині (13%), Талалаївському районі (13%), Коропському (12,6%), Срібнянському (11,2), Козелецькому (10,7%), Ріпкинському (10,4%), Куликівському (10,6%)  районах.  Стабільно протягом останніх трьох років зростає контингент учнів в Ічнянській, Талалаївській, Бобровицькій, М-Коцюбинській школах мистецтв.

                   Дуже мала кількість дітей має можливість отримати початкову мистецьку освіту в Прилуцькому районі (тільки 3,2%), Борзнянському (4,9%), Новгород-Сіверському (5,1%), Варвинському (5,4%) районах.

                   У 2016 році навчально-виховний процес у школах естетичного виховання забезпечували 1037 викладачів, 702 з них з повною вищою освітою, що становить 67,6% від загальної кількості педагогічних працівників. Чотири роки тому цей показник був 58%. Відбулось покращення на 9,6%.

                   Найкращу забезпеченість викладачами з повною вищою освітою мають Ніжинська дитяча хореографічна школа (100%), Чернігівська дитяча художня школа (91%), школа мистецтв при Чернігівському музичному училищі ім.Л.Ревуцького (82,4%), школа мистецтв при Ніжинському училищі культури і мистецтв ім.М.Заньковецької (84%).

                   Найбільш гостро питання освітнього рівня викладачів стоять у Срібнянській музичній школі (25%), Парафіївській дитячій музичній школі (28,5%), Остерській дитячій музичній школі (33,3%), Новгород-Сіверській дитячій музичній школі (41,1%), Семенівській дитячій музичній школі (43,7%).

                   Важливою складовою Програми є  участь дітей у творчих змаганнях різних рівнів, що сприяє підвищенню професійного рівня як учнів, так і викладачів. Слід відмітити позитивну тенденцію розвитку фестивально-конкурсного руху серед учнів шкіл естетичного розвитку області.

                   У 2016 році 249 творчих колективів брали участь у конкурсах різних рівнів, що на 88 колективів більше порівняно зі звітним періодом минулого року.

                   У 2016 році 628 учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області стали учасниками обласних конкурсів індивідуальної виконавської майстерності.

                   Переможці конкурсів  отримували  стипендії: в  Бахмацькій дитячій музичній школі ім.А.Розумовського – 2 учні, Корюківській школі мистецтв ім. О.Корнієвського – 6 чол., Куликівській ДМШ – 3 чол., Ніжинській хореографічній школі – 10 чол., Чернігівській музичній школі ім. С.Вільконського – 20 чол., Чернігівській дитячій музичній школі №2 ім. Є. Богословського – 15 чол., Чернігівській міській школі мистецтв – 23 чол., Чернігівській дитячій художній школі – 7 чол.

                   Всього у 2016 році отримували стипендію 86 учнів.

                   Протягом 2016 року розроблено 9 навчальних програм в  Ніжинській дитячій музичній школі (5), Чернігівській міській школі мистецтв (3), Козелецькій дитячій музичній школі (1).

                   У 2016 році підготовлені та розповсюджені серед початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області 9 навчально-методичних посібників.

                   У 2016 році 12 викладачів шкіл естетичного виховання області отримали повну вищу фахову освіту за власні кошти. Підвищення кваліфікації в 2015-2016 н.р. пройшли 227 викладачів.

                   Проведення  капітальних ремонтів будівель, споруд, котелень, дахів, комунікацій та обладнання шкіл естетичного виховання:

                   – Чернігівська міська школа мистецтв-закінчення капітального ремонту по заміні вікон та вхідних дверей на суму 144,9 тис.грн.

                   – Гончарівська школа мистецтв – виготовлення проектно-кошторисної документації-15,0 тис.грн.

                   – Ріпкинська школа мистецтв – виготовлення проектно-кошторисної документації на встановлення вікон – 19,9 тис.грн., та на встановлення котла-19,5 тис.грн.

                   – Бахмацька школа мистецтв  ім.А.Розумовського-виготовлення проектно-кошторисної документації по реконструкції будівлі – 9,7 тис.грн.

                   Проведення поточних  ремонтів приміщень: Бобровицька школа мистецтв-  120,6 тис.грн., Варвинська  ДМШ – 1,0 тис.грн., Городнянська школа мистецтв- 17,7 тис.грн., Остерська ДМШ –3,3 тис.грн., Деснянська ДМШ - 54,7 тис.грн., Козелецька ДМШ - 0,7 тис.грн., Коропська  ДМШ -  58,8 тис.грн., Корюківська школа мистецтв  ім. О.С.Корнієвськог - 1,0 тис.грн., філія Корюківської ШМ ім. О.С.Корнієвського смт.Холми - 2,2 тис.грн., Куликівська ДМШ – 33,8 тис.грн., Березнянська школа мистецтв – 3,1 тис.грн., Менська ДМШ – 2,2 тис.грн., Михайло-Коцюбинська школа мистецтв – 2,4 тис.грн., Талалаївська школа мистецтв – 2,0 тис.грн., Семенівська ДМШ – 18,2 тис.грн., Сосницька ДМШ ім. М.Ф.Полторацького – 1,4 тис.грн., Срібнянська ДМШ – 1,3 тис.грн., Гончарівська школа мистецтв – 17,2 тис.грн., Ладанська ДМШ – 50,3 тис.грн., Ніжинська ДМШ – 111,8 тис.грн., Ніжинська ДХШ - 261,3 тис.грн., Н-Сіверська ДМШ – 17,2 тис.грн.

                    

                    

                    

                   Назад

                   Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                   Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                   Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua