back

Новації цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання

28-01-2015 13:24

У 2015 році більше 6 тисяч випускників Чернігівщини мають змогу пройти зовнішнє незалежне оцінювання. Про особливості цьогорічного тестування та реєстрації для участі у ньому розповіла директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва. Прес-конференція відбулася сьогодні, 28 січня, у рамках засідання прес-клубу «Ділове слово» .

Цьогорічне ЗНО має свої особливості, а саме: державна підсумкова атестація з української мови, за результатами якої видається шкільний атестат, поєднана із тестуванням. Також з’явилася можливість обирати рівень складності, базовий чи поглиблений, для математики та української мови і літератури.

На сьогодні лише 5 вишів з усієї України ставлять обов’язковою умовою вступу поглиблений рівень із української мови і 7 — з математики. Та все ж експерти радять обирати саме поглиблений рівень, аби перестрахуватися.

— Вчасна та правильна реєстрація на ЗНО є важливою складовою вступу до вишу. Адже наразі без цього сертифікату здобути вищу освіту неможливо. До того ж, якщо заздалегідь оформити реєстраційну картку, то можна буде внести зміни. Зокрема до 6 березня є можливість змінити рівень складності, — каже Світлана Сакаєва.

Створені умови для складання зовнішнього незалежного оцінювання і для абітурієнтів із фізичними вадами, але про це треба повідомити при реєстрації, додавши спеціальну медичну довідку. У документі має бути вказано, що саме необхідно абітурієнту: сурдоперекладач, лупа, аудиторія на першому поверсі (для тих, хто пересувається на візку) та інше.

Загалом реєстрація учасників ЗНО відбувається таким чином: бажаючий повинен зайти у програму «Реєстрація» на сайті Українського центру оцінювання якості освіти та створити реєстраційну картку. Підготувавши необхідний комплект реєстраційних документів, цьогорічні випускники загальноосвітніх навчальних закладів надають його відповідальному працівнику закладу і чекають на підтвердження реєстрації. На сьогодні зареєструвалися випускники із 60 шкіл Чернігівщини.

Випускники вищих навчальних закладів, ПТНЗ та минулих років надсилають документи поштою до регіонального центру самостійно. Якщо в абітурієнта немає технічної можливості роздрукувати необхідне вдома, він може звернутися до спеціально створених пунктів. В області їх чотири: у Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка, Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя, Новгород-Сіверському медичному училищі, Прилуцькому гуманітарно-педагогічному коледжі імені І.Я Франка.

Директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти також наголосила на важливості проходження пробного тестування. Адже, як показують дослідження, воно допомагає абітурієнтам не лише зорієнтуватися на тематиці завдань та перевірити свій рівень знань, а й детально ознайомитися із процедурою заповнення бланків з відповідями.

— Аби ЗНО було справді прозорим, Центр оцінювання якості освіти запрошує до співпраці громадських спостерігачів. Ними можуть бути і представники ЗМІ, і батьки учнів 9-10 класів. З деталями цього процесу можна ознайомитися на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти, — підсумувала Світлана Сакаєва.



Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Останні новини

Анонси







































 

 

 

 

Погода