back

Волонтери і податкова противники чи друзі?

19-12-2014 17:04

19 грудня у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації відбувся семінар-навчання «Діяльність волонтерських організацій: проблеми та шляхи їх вирішення».

У засіданні взяли участь представники волонтерських організацій області, Головного управління ДФС в області, Управління МВС України, обласного військового комісаріату, представники департаментів облдержадміністрації.

Представники Головного управління ДФС відповіли на запитання представників волонтерських організацій та ознайомили присутніх з основними положеннями нового наказу Міністерства фінансів України від 30.10.2014 № 1089.

Даний документ покладає на органи фіскальної служби обов’язки щодо формування та ведення Реєстру волонтерів та його щодекадного оприлюднення на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби.

Працівники фіскальної служби підкреслили, що дата початку здійснення діяльності як волонтера АТО не може бути раніше 21.11.2013 року та раніше дати відкриття рахунків, призначених для здійснення благодійної діяльності.

Жваву дискусію викликали норми наказу щодо звітних документів, необхідних для підтвердження передачі речової допомоги бійцям. Представники служби зауважили, що законодавець поки принципово не регламентує форму звітності та її об’єм, тому проблем зі звітністю щодо цього питання бути не повинно.

Натомість, за інформацією сектору зв’язків з громадськістю Управління МВС України в області, на Чернігівщині, як і загалом по Україні, різко зросла кількість шахраїв, які намагаються нажитися на чужому горі.

Значна кількість таких «волонтерів» діє в обласному центрі. Серед таких осіб багато неповнолітніх. Вони збирають допомогу на вулицях та громадських місцях. Міліція просить бути пильними та не соромитися перевіряти документи у таких «волонтерів». Тим більше, особа має право на збір коштів у якості волонтера з 18-річного віку. Так, у місті Прилуки невідома особа через телефонну мережу оголосила збір коштів на особисту банківську карту «на потреби бійців АТО». За два тижні було зібрано 360 тисяч гривень. Дзвінки надходили з Запорізької області. Особа зловмисника встановлюється.

Співпрацює з волонтерськими організаціями і обласний військкомат. Допомога, передана волонтерами, пересилається бійцям на передову та сім’ям мобілізованих.

Представники волонтерських організацій говорили про певну законодавчу неврегульованість їх діяльності. Особливо щодо статусу, який необхідний при оформленні благодійної допомоги.

Крім того, були пропозиції видати волонтерам, які транспортують вантажі у зону АТО, спеціальні посвідчення для швидшого проходження блок-постів українських військ. Доцільно також створити при Головному управлінні ДФС в області «гарячу лінію» для волонтерів з метою надання оперативної допомоги в оформленні необхідних документів.

Загалом захід пройшов у діловій та конструктивній атмосфері. Волонтери мали змогу безпосередньо від працівників державної фіскальної служби отримати інформацію щодо нововведень у законодавстві, які стосуються діяльності волонтерських організацій.



Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Останні новини

Анонси







































 

 

 

 

Погода